Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Butik Masaj Sitesi

  • Listed: 19 Ağustos 2019 16:48

Description

Bireyin masaj tekniklerini ilk olarak kendi el ve ayaklarında uygulaması tavsiye ediliyor. Vücuttaki refleks bölgelerine masaj uygulanabilecek toplamda beş basma tekniği vardır. Ve İstanbul bölgesinde bulunan yani kendi evinde masaj yani butik masaj sitesi olarak da adlandırılan sitelerde masaj cı bulmak mümkündür.Bunlar başparmak hareketi, ovma hareketi, parmak hareketi, sıkma hareketi ve sıvazlama hareketidir.

Butik Masaj Sitesi

Beş basma tekniği bireyde ellere ve ayaklara uygulanabilir. Bu tekniklerde önemli olan kime uygulanacağının bilinmesidir. Tekniklerin uygulanmasında kişinin fiziksel yapısı, yaşı ve anlık sağlık durumu dikkate alınır. Örnek verecek olursak; iri bir insana uygulanacak hareketle çocuklara uygulanacak hareketler farklılık gösterir. İri vücutlu kişiye kuvvetli basma hareketleri uygulanırken, çocuklara hafif ve normal baskıyla masaj yapılır. Masaj tedavisi başparmak ya da başka bir parmağın kenarı kullanılarak basınç uygulanması ve saat yönünde döndürülmesini kapsar. Uygulanan basınç derinken acı vermek zorunda değildir. Masajcılar tarafından refleksolog tarafından uygulanacak olan masaj kısa ancak acısız olacak şekilde tercih edilir. Acı veren seanslara önem verilmez. Seanslar 10 dakikayla 30 dakika arasında değişir. Hastanın şikayetlerinin tek bir seanstan sonra ortadan kalktığı da görülebilir.

 

Modern tıpta deri bölgelerinin iç organlar tarafından temsil edildiği bilinir. Deri bölgeleriyle organlar aynı sinirleri paylaşmaktadır. Örneğin diyaframa tesiri olan bir durum omuzda acıya neden olur. Bunun nedeni her ikisinin de aynı siniri paylaşmasıdır. Vücuttaki organlar simetrik olduğu için ayakların ya da ellerin her ikisinde aynı bölgeler vardır. Vücutta kalp solda, mide sol ve sağa eşit olmayan şekilde kaymakta, bağırsak ve karaciğer ise sağdadır. Bu nedenle bu organlara denk gelen masaj bölgeleri de ayakta sağ ve solda farklı yerdedir

Ad Reference ID: 775d2b32fc64b77

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.